Изкуството на „Различните общества“

От 1 до 10 май ще се проведе петото издание на мултижанровия фестивал на изкуствата Mini Art Fest Fo. Темата на събитието тази година е „Различните общества“  и цели да представи многообразие от изкуства, създадени от техните ръце.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpt1/v/t1.0-9/18113_953212904697260_3624330079685854736_n.jpg?oh=0c35e156638dfdc172d47f1773c49085&oe=55CD4E81&__gda__=1439583197_ccfa4ce950e194c8717c95c9da686152

Mini Art Fest ще връчи и награда за най-добро представяне – скулптура Златната Мравка, изработена от Looneytools.

Основна локация на фестивала тази година ще е галерия „Ъндърграунд” в складовата база до Сточна гара, ул. Владайска река 4, ет. 4. Събития ще има и в мол, ателие на художник и парк в Банкя.

Куратор на фестивала е Гео Калев. Събитието се осъществява и с подкрепата на Антон Карадимчев и Чудомир Драгнев.

 

http://2.bp.blogspot.com/-UDDKhYiLqD4/VTiq1MrHXtI/AAAAAAAAAow/IMLHvAgDKbM/s1600/FLAYER%2BFOR%2BWEB.jpg

ПРОГРАМА МИНИ АРТ ФЕСТ 5

 

1 МАЙ

18.00 ч.   Владислав Христов  – Фотография

18.30 ч.   Алекс Рамирез  –  Изложба

19.00 ч.   Димитър Германов  – Танцов пърформанс

20.00 ч.   Калина Терзиева – „Вътре ли си?”, Намеса в пространство

20.30 ч.   JOTEVA&SHOPOV – Визуален пърформанс

21.00 ч.   Ясен Згуровски – „Мини култура”, Рисунки – сайкъделик поп

21.30 ч.   Таня Стойчева -„ Шапкинг”,  дизайн на шапки

22.00 ч.   DJ Африкандро – Афро музика

23.00 ч.   MoustacheLove – Disco party

 

2 MAЙ

БЕЗПЛАТНО НА СЦЕНАТА НА СОФИЯ РИНГ МОЛ

13.00 ч.   Цирк „Играчка Плачко” – София  ; Цирк „Де Ла Люлин” – София

14.00 ч.   Качивачи – Атина

15.00 ч.   Уъркшоп по цирково изкуство

****

18.00 ч.   Мария Стамати – Изложба живопис

19.00 ч.   Вяра Ценова – Изложба бижута

20.00 ч.   Румен Валчев – Изложба „Вегенерации”

20.30 ч.   Петра Вон Ел – Изложба живопис

21.00 ч.   Калина Христова – Изложба „MY NAME IS VAGINA”

22.00 ч.   RoboKnob – Концерт – Техно лайв сет

 

3 МАЙ

БЕЗПЛАТНО НА СЦЕНАТА НА СОФИЯ РИНГ МОЛ

13.00 ч.   Цирк „Салта Монте и Принцесата на сапунените мехури и кучето Бастер” – София  ; Цирк „Де Ла Люлин” – София

14.00 ч.  Качивачи – Атина

15.00 ч.  Уъркшоп по цирково изкуство

***

17.00 ч.   Петя Денева и Теодора Дончева -Теч – Изложба „Разговори”

18.00 ч.   Tattooed people of Sofia – Изложба и дискусия с участието на татуиста Николай Чеков

18.30 ч.   Констанца-Кика и Мартина Апостолова – „Асансьорът” – интерактивен пърформанс

19.00 ч.   Десислава Терзиева – Керамика, видео пърформанс „In betwen”

20.00 ч.   Вера Моллова и Иван Стайков – танцов пърформанс “MEN_ZEIZ”

21.00 ч.   Салта Монте – „Живот в движение”,  документален филм, режисьор Игор Христов

21.30 ч.   DJ Сто Сто – фънки диско мюзик

 

5 МАЙ

14.00 ч.   Луиза Душкова – уъркшоп „Контактно жонглиране”

15.00 ч.   Филип Файър – уъркшоп „Кординация с пой”

16.00 ч.   Петко Дурмана – Изложба живопис „Червен Ротко” – ул. Капитан Георги Мамарчев 1

19.00 ч.   Николай Димчевски и Росен Марковски- “Balkan humanist meeting”-живопис и музикален пърформанс

20.00 ч.  Пламен Колев – „Велувиан”,  музикален пърформанс

21.00 ч.  МУФТА – Концерт, Ска/Пънк/реге

22.00 ч.  Drunken Octopus Party – LIVE

 

МАЙ

16.00 ч.   Го – азиатска игра, теория правила и практика

17.00 ч.   Енри Калев – „Живите камъни” -Изложба

18.00 ч.   Марта Събева а.к.а МIS – Работилница за оцветяване на града с любов

18.30 ч.   Владето Ето – Асоциативно рисуване за деца и възрастни

19.00 ч.   Мария Николова – „Вълшебното огледало на Любен Зидаров”, предпремиера, документален филм

20.00 ч.   Гео Калев и  Симеон Симов – „Военен цирк” – Изложба 3D фотографии

20.30 ч.   Анимационни филми – филмова къща Гекон (малка зала)

20.30 ч.   Филип Файър – Танцово шоу

21.00 ч.   DJ Иво Янев – диско завинаги

22.00 ч.   MoustacheLove – ЕНЕРГИ-Я,  Диско парти

 

7 МАЙ

18.00 ч.  „На пчелите с любов”, WHO`s THE BEE, Инсталация

18.30 ч.   Миа Момчилова – “I love Academy And Academy loves Me”, документален филм

19.30 ч.   Любчо Драганов – „Съсънища” – видео филми

20.00 ч.   Сара Шакурии – Прожекция на анимационни късометражни филми от Италия

21.00 ч.   Mr. Smiff – концерт и DJ set, тромпет

22.00 ч.   DJ Gonsales  – електронна музика

 

8 МАЙ

БЕЗПЛАТНО НА СЦЕНАТА НА „Детски парк” и  парк „Кестените”  – Банкя

11.00-17.00 ч.  Циркови артисти от МИНИ АРТ ФЕСТ

***

19.00 ч.   Ралица Енчева ,„ Пин–Нанч”- Изложба

20.00 ч.   Калоян Величков – Суинг танци и уроци

21.00 ч.   Вокално студио „Нуша”, български фолклорен концерт

22.00 ч.   BALKANSKY – DJ set+ JOTEVA – visuals

22.30 ч.   Филип Файър – бугенг пърформанс

23.00 ч.   Z3n, Ясен Георгиев, електронна музика

 

9 МАЙ

19.00 ч.   Михаела Сашова Занева – „Кошер” – Инсталация

20.00 ч.   Любо Йончев – “CAIN”, късометражен игрален филм

20.30 ч.   Ащон Ка – жива статуя

21.00 ч.   Александър Манджуков „ПРЕД ПО ОТ ЗАД”, Coldpiece dance theater company

22.00 ч.   Антон Карадимчев – Тонката, Ревю на дреши от тоалетна хартия, с помоща на КУКНАЛ

22.30 ч.   Психо вижън, Концерт – industrial/E.B.M., DJ Magistus, DJ T.A.

 

10 MAЙ

20.00 ч.   Отворена покана за Джем сешън към всички артисти на фестивала

21.00 ч.   връчване на наградата „ЗЛАТНА МРАВКА” 2015 г.

22.00 ч.   Димо Петров- Теумесийската лисица или как музиката катастрофира в шума – DJ излъчване

 

Стажанти на
За втора поредна година „Под Моста“ организира стажантска програма във Факултета по журналистика към СУ. Принципът на програмата е по-големи колеги да дадат част от опита си на по-малките. През 2016 г. през програмата ще минат 17 студенти по журналистика първи курс от ФЖМК.

Сподели тази публикация

Google+ Linkedin Reddit Tumblr+ @Email to